MÓZG AKTYWACJA | Komórki macierzyste regenerują organizm
165
post-template-default,single,single-post,postid-165,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Komórki macierzyste regenerują organizm

06 Mar Komórki macierzyste regenerują organizm

Ogromnie cieszy mnie fakt, że naukowcy opracowują coraz to nowe metody pozyskiwania komórek macierzystych, a każde kolejne badania odsłaniają nowe możliwości leczenia wielu chorób, które do tej pory były całkowicie poza zasięgiem skutecznego leczenia. 
 
Badacze z Akademii Medycznej we Wrocławiu,  jako pierwsi na świecie odkryli obecność komórek macierzystych w porożu jeleni i dowiedli ich niezwykłych właściwości regeneracyjnych. Dr hab. Marek Cegielski, wraz z  prof. Markiem Bochnią, dr. Wojciechem Dziewiszkiem i dr. hab. Ireneuszem Całkosińskim wykazali, że wyprowadzona z poroża jeleni linia komórek macierzystych (MIC-1) potrafi odmładzać komórki organizmu, które postarzały się w wyniku naturalnego procesu! 
Udało mi się dowiedzieć, że komórki macierzyste pochodzące z poroża jeleni mają wielki potencjał, gdyż stymulują organizm biorcy do naprawy wszystkich uszkodzonych tkanek. Posiadają właściwości regeneracyjne tkanki nerwowej, łącznej, mięśniowej i nabłonkowej. To jednak nie wszystko. Odkrycie wrocławskich naukowców odbije się szerokim echem w dziedzinie kosmetologii. Preparaty na bazie komórek macierzystych mogą przyspieszyć porost włosów, zredukować zmarszczki i podrażnienia. 
Brak komentarzy

Dodaj komentarz