Komórki macierzyste regenerują organizm

Komórki macierzyste regenerują organizm

Ogromnie cieszy mnie fakt, że naukowcy opracowują coraz to nowe metody pozyskiwania komórek macierzystych, a każde kolejne badania odsłaniają nowe możliwości leczenia wielu chorób, które do tej pory były całkowicie poza zasięgiem skutecznego leczenia. 
 
Badacze z Akademii Medycznej we Wrocławiu,  jako pierwsi na świecie odkryli obecność komórek macierzystych w porożu jeleni i dowiedli ich niezwykłych właściwości regeneracyjnych. Dr hab. Marek Cegielski, wraz z  prof. Markiem Bochnią, dr. Wojciechem Dziewiszkiem i dr. hab. Ireneuszem Całkosińskim wykazali, że wyprowadzona z poroża jeleni linia komórek macierzystych (MIC-1) potrafi odmładzać komórki organizmu, które postarzały się w wyniku naturalnego procesu! 
Udało mi się dowiedzieć, że komórki macierzyste pochodzące z poroża jeleni mają wielki potencjał, gdyż stymulują organizm biorcy do naprawy wszystkich uszkodzonych tkanek. Posiadają właściwości regeneracyjne tkanki nerwowej, łącznej, mięśniowej i nabłonkowej. To jednak nie wszystko. Odkrycie wrocławskich naukowców odbije się szerokim echem w dziedzinie kosmetologii. Preparaty na bazie komórek macierzystych mogą przyspieszyć porost włosów, zredukować zmarszczki i podrażnienia. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright 2020 Mózg Aktywacja