Tydzień Mózgu: Niewiarygodne odkrycie! Twoja pamięć jest bramą do sukcesu i życia bez stresu

Tydzień Mózgu: Niewiarygodne odkrycie! Twoja pamięć jest bramą do sukcesu i życia bez stresu

Z otoczenia dociera do nas miliard różnego rodzaju informacji. Zawsze wydawało mi się, że w pełni widzę otaczającą mnie rzeczywistość. Moje przekonanie nie do końca okazało się jednak prawdą. Filtr naszej świadomości przepuszcza jedynie 80 z miliarda napływających do nas informacji! 

Bramą do naszego umysłu jest pamięć robocza, która aktywnie przetwarza i integruje napływające do nas informacje. Wykazano, że osoby, które cechują się lepszą sprawnością pamięci roboczej posiadają wyższy poziom inteligencji, lepiej radzą sobie ze stresem, szybciej się uczą, lepiej rozumieją tekst czytany i wykonują zadania arytmetyczne oraz osiągają lepsze efekty w psychoterapii. 
Poprawa pamięci roboczej polepsza funkcjonowanie całego systemu poznawczego

Tym bardziej zatem cieszy mnie odkrycie naukowców, że pamięć roboczą można wytrenować, co znajduje odzwierciedlenie w podwyższeniu wskaźników inteligencji! Wystarczy tylko regularnie wykonywać odpowiednia ćwiczenia, na przykład zadanie n-wstecz (ang. n-back task) dostępne na platformach e-treningowych, a w prosty sposób można nie tylko zwiększyć swoją sprawność poznawczą ale rozwijać się i odnosić sukcesy w innych obszarach swojego życia. 

Oto linki portali, na których można usprawnić swoje procesy poznawcze. Polecam!


Kiedy zatem zaczynasz trening? 

Jedna odpowiedź

  1. Citi Blogger pisze:

    Szkoda że przy okazji tego tekstu nie podano przykładowych ćwiczeń. Sucha informacja może i ciekawa, ale bezużyteczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright 2020 Mózg Aktywacja