MÓZG AKTYWACJA | Stres! Dowiedz się, co zrobić, by się odprężyć
134
post-template-default,single,single-post,postid-134,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Stres! Dowiedz się, co zrobić, by się odprężyć

30 Lis Stres! Dowiedz się, co zrobić, by się odprężyć

Bez stresu nie byłoby życia – powiedział Hans Seyle, naukowiec, który przez niemal pół wieku badał to zjawisko. Na stres narażeni jesteśmy niemal każdego dnia. Nasze myśli, aktywność fizyczna, otoczenie, w którym się znajdujemy – to wszystko może wywoływać reakcję organizmu, nazywaną stresem.

Łatwiej stać się ofiarą codziennego stresu niż uczynić z niego swego sprzymierzeńca, który daje energię i motywację do działania.
Nie jest to jednak niemożliwe! Na początek na pewno warto go lepiej poznać i dowiedzieć się, co robi w naszym organizmie i co Ty możesz zrobić, by uwolnić się od napięcia, które powoduje.

 

Gdy się stresujesz: 
Do krwiobiegu uwalnia się cukier, w ten sposób Twój organizm dostaje energii do działania. Gdy ten stan trwa zbyt długo energiczny ruch fizyczny pozwoli Ci zużyć nadmiar cukru.
Kurczy się grasica (gruczoł znajdujący się zaraz za mostkiem), wywołując uczucie niepokoju. Lekkie opukane klatki piersiowej palcami rozkurczy grasicę i przywróci poczucie spokoju.
Napinają się mięśnie, w ten sposób komórki Twojego organizmu wzmacniają się i pobudzają do działania. W tym przypadku ćwiczenia rozciągające, energiczny masaż uwolnią napięcie mięśniowe.  
Rozszerzają się naczynia włosowate, co zwiększa przepływ krwi. Dzięki temu komórki są odżywione i oczyszczone przez wypłukanie toksyn do układu limfatycznego. Bardzo delikatny masaż przywróci swobodny przepływ limfy. W skrajnym stresie sieć naczyń włosowatych może otwierać się tak szeroko, że krwinki wylewają się z niej, tworząc sińce, wówczas masaż powinien omijać te miejsca.
Wyżej opisane skutki stresu zachodzą wszędzie w ciele ale szczególnie w obszarach, które bezpośrednio są dotknięte stresem.
Teraz gdy już wiesz, jakie są to miejsca, możesz szczególnie o nie zadbać J
Brak komentarzy

Dodaj komentarz