MÓZG AKTYWACJA | Fascynujący mózg: naukowo o telepatii
133
post-template-default,single,single-post,postid-133,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Fascynujący mózg: naukowo o telepatii

08 Gru Fascynujący mózg: naukowo o telepatii

Zjawisko telepatii jest naprawdę niezwykłe! W jaki sposób zachodzi przesyłanie i odbieranie informacji bez użycia słów? Czy istnieją jakieś sytuacje, które temu sprzyjają? Co na to fizycy kwantowi i koncepcja mózgu jako komputera kwantowego?

Telepatia wymyka się badaniu, nie uaktywnia się, gdy tego oczekujemy. Jeśli się zdarza, to niespodziewanie i jest osobistym mocnym doświadczeniem emocjonalnym.


Naukowcy z Uniwersytetu Northampton w Anglii, którzy od wielu lat badają zjawiska związane z telepatią, wykazali, że istnieją określone czynniki zwiększające prawdopodobieństwo ich wystąpienia w życiu. Są to:

bliska więź emocjonalna między osobami (np. bliźnięta jednojajowe)

informacja dotyczy ważnego zdarzenia (np. związanego z zagrożeniem życia)

w mózgu pojawiają się fale alfa (fale o częstotliwości od 8 do 12/13 Hz, rejestrowane są w mózgu, gdy jesteśmy zrelaksowani, podczas medytacji, lekkiego snu)

osoba jest otwarta na tego typu doświadczenia (u osób, które kategorycznie odcinają się od zjawisk związanych z telepatią, raczej nie wystąpią lub osoba je pominie, nie znajdą się w polu jej uwagi)


Zaskakujące wyniki badań, potwierdzające, że telepatia wiąże się z określonym stanem umysłu, uzyskali naukowcy z Maimonides Medical Center w Nowym Yorku.

W trakcie zakrojonych na szeroką skalę badań, wykazali, że telepatia daje o sobie częściej znać we śnie. Obecnie poniżej opisane badanie uznaje się za jedno z najważniejszych, jakie współcześnie prowadzi się nad zjawiskiem telepatii.

Eksperyment naukowy przeprowadzony przez naukowców z Maimonides Medical Center polegał na tym, że gdy adresat wiadomości zasypiał i wchodził w fazę snu płytkiego, a w jego mózgu rejestrowano fale alfa, nadawca otrzymywał obrazek, na którym skupiał swoją uwagę i wysyłał tą wiadomość do osoby śpiącej. Po przebudzeniu adresat wiadomości otrzymał 4 obrazki i miał powiedzieć, który z nich najbardziej przypomina jego sen.

Wyniki eksperymentu były zdumiewające! To naprawdę niezwykłe, ale naukowcy z Nowego Yorku w jednoznaczny sposób wykazali, że ludzie byli w stanie zidentyfikować wysłaną informację, a analizy statystyczne wykazały, że nie było to zwykłe zgadywanie. Niewątpliwie ma to również związek ze falami alfa pojawiającymi się w mózgu osoby znajdującej się w trakcie lekkiego snu.
Stanowi alfa towarzyszy szczególny rodzaj uwagi, który pozwala na dostrzeganie rzeczy, których w normalnym stanie umysłu (fale beta 13-30 Hz) nigdy byśmy nie spostrzegli.


Ciekawe koncepcje na temat telepatii przedstawiają fizycy kwantowi. Twierdzą oni, że nasze rozumienie świata jest ograniczone, czasem wręcz naiwne. Czy wiedzieliście o tym, że w fizyce kwantowej istnieje zjawisko, które bardzo przypomina telepatię?

Chodzi o stan splątany, który oznacza, że dwa fotony wyemitowane z tego samego źródła wiedzą o sobie wszystko. Mimo dzielących je odległości, gdy z pierwszym się coś dzieje wiadomość o tym zostaje przekazana z prędkością światła do drugiego, który jest w innym miejscu. Oznacza to, że istnieje mechanizm, który sprawia, że są one ze sobą skorelowane.

Naukowcy badający zjawisko telepatii wśród bliźniąt jednojajowych twierdzą, że wśród nich właśnie może przebiegać podobne zjawisko. Odnotowane przypadki pokazały, że gdy coś działo sie z jedną osobą z rodzeństwa, to druga natychmiast reaguje, mimo że są osobno i nie ma między nimi bezpośredniej komunikacji. Być może jest to ten rodzaj synchronizacji, który fizycy tłumaczą właśnie stanem splątanym.


Wybitny naukowiec prof. Michio Kaku twierdzi, że z punktu widzenia informacji jakie docierają do naszego mózgu znaczenie mają fale elektromagnetyczne (odpowiedzialne za to, że widzimy światło, neurony przetwarzają docierające do nas informacje z otoczenia itp.) ale one nie tłumaczą paranormalnych zdolności w odbiorze informacji.

Być może jest zatem jakaś piąta siła, której jeszcze naukowcy nie potrafią zmierzyć. I dlaczego na tą piątą siłę reagują nasze mózgi?

Pojawiły się koncepcje, że komórki nerwowe w naszym mózgu mają wyjątkowe struktury fizyczne, które nie występują w innych komórkach organizmu. Są to tzw. kwantowe jednostki mentalne, które kontaktują się z neuronami i wpływają na sposób ich pracy. Choć brzmi to nadzwyczajnie, to nad tego typu badaniami pracowali neurofizjolog nagrodzony Noblem John Eccles i fizyk jądrowy Friedrich Beck. Ich badania zbliżyły nas do twierdzenia, że na poziomie cząstek elementarnych odbieranie informacji z innego miejsca (a nawet przeszłości lub przyszłości) jest możliwe.

Potencjał ludzkiego mózgu jest ogromny i wciąż zadziwia naukowców. Choć nie potrafimy wyjaśnić jeszcze wielu zjawisk związanych z naszym umysłem, nie oznacza to, że one nie istnieją. Ważne, byśmy o tym pamiętali i podobnie jak naukowcy, badali naturę otaczającego nas świata, pokonując przy tym wszelkie ograniczenia.   

1Komentarz
  • Krzysztof Legierski
    Opublikowany o 13:00, 26 listopada Odpowiedz

    Niesamowite! Ludzki mózg jeszcze długo będzie zagadką dla świata nauki, jego skomplikowana struktura tworzy rzeczy, które nas dotyczą,lecz których nie potrafimy jednoznacznie wyjaśnić.

Dodaj komentarz