MÓZG AKTYWACJA | Prezenty, endorfiny, miłość… na święta!
132
post-template-default,single,single-post,postid-132,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Prezenty, endorfiny, miłość… na święta!

19 Gru Prezenty, endorfiny, miłość… na święta!

Każdy z Was z pewnością słyszał o hormonie szczęścia czy naturalnym ludzkim narkotyku, który czyni nasze życie piękniejszym. Mowa tutaj oczywiście o endorfinach – substancjach chemicznych, które produkuje mózg. 

Zwiększona produkcja endorfin ma miejsce, gdy dostajemy prezenty, jemy deser, jesteśmy zakochani albo myślimy o przyjemnych rzeczach. Tak! Endorfiny są tymi substancjami chemicznymi, które mogą wytwarzać się pod wpływem samego myślenia – pozytywnego oczywiście! 


Pod wpływem pozytywnych okoliczości endorfiny docierają do gruczołów i narządów w całym ciele, i uruchamiają całą kaskadę procesów, których efektem jest poczucie zadowolenia, szczęścia a czasami euforia!Od dawna wiadomo, że zakupy i endorfiny idą ze sobą w parze. Naukowcy z Uniwersytetu Westminster w Londynie poszli o krok dalej i dowiedli, że w czasie intensywnych zakupów i wyprzedaży poziom endorfin w naszym organizmie jest tak wysoki, jak podczas intymnych zbliżeń z ukochaną osobą!

To ciekawe odkrycie ujawnia, że tak naprawdę to w pogoni za endorfinami ruszamy po zakupy i wcale nie zniechęcają nas długie kolejki do kasy… zwłaszcza teraz, przed świętami.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz