MÓZG AKTYWACJA | Nasz organizm uwielbia wodę!
120
post-template-default,single,single-post,postid-120,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Nasz organizm uwielbia wodę!

01 Kwi Nasz organizm uwielbia wodę!

Dziś świętujemy Lany Poniedziałek i oblewamy się wodą, by obudzić przyrodę do życia. W czasach pogańskich czczono wodę – niezwykłą substancję, dzięki której możliwe jest życie i cykliczne odradzanie się przyrody.

Woda towarzyszy nam w każdej chwili życia. Jest wszechobecna, gdyż niemal wszystko składa się z wody – w ponad 70% pokrywa naszą planetę. Do dziś wiele osób jest zdumionych, gdy słyszy, że nasze ciało i mózg to w większości woda! To prawda. Naukowcy potwierdzają, że nasze ciało składa się z ok. 70% wody, komórki mózgowe zawierają ponad 80% wody, mięśnie ok. 75%. Woda nawet w 25% buduje nasze kości!

Woda jest niezbędna w naszym organizmie. Odżywia i chroni narządy wewnętrzne, reguluje temperaturę, usuwa produkty uboczne przemiany materii. Zdaniem lekarzy wiele objawów chorobowych jest sygnałem, iż ciało ma zwiększone zapotrzebowanie właśnie na wodę.Jak zatem nie czcić tej niezwykłej substancji, bez której życie nie byłoby możliwe? Pijmy więc wodę dla zdrowia naszego ciała i umysłu, i oblewajmy się nią dziś obficie, aby obudzić przyrodę do życia! 
Brak komentarzy

Dodaj komentarz