MÓZG AKTYWACJA | Ćwiczenia aerobowe regenerują mózg!
118
post-template-default,single,single-post,postid-118,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Ćwiczenia aerobowe regenerują mózg!

06 maja Ćwiczenia aerobowe regenerują mózg!

Właśnie się dowiedziałam, że ćwiczenia aerobowe mogą uchronić nasz mózg przed szkodami wywołanymi przez alkohol! To niezwykłe odkrycie zostało dokonane przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego.
Już dawno dowiedziono, że nawet niewielka ilość alkoholu wywołuje uszkodzenia i zaburzenia pracy hipokampu – struktury naszego mózgu odpowiadającej m.in. za zdolność do pamiętania. Jednak odkrycie, że regenerację mózgu można wspomóc za pomocą ćwiczeń, to prawdziwa rewelacja!
Badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego wykazali, że regularne ćwiczenia aerobowe na przykład bieganie czy jazda na rowerze, równoważą regenerację mózgu ze szkodami, jakie powoduje picie alkoholu.
Tym sposobem mamy kolejny dowód na to, że dzięki ćwiczeniom można zachować nie tylko piękne i zdrowe ciało, ale też jasność umysłu! 
Brak komentarzy

Dodaj komentarz