Sok z owoców granatu chroni mózg

Sok z owoców granatu chroni mózg

Właśnie się dowiedziałam, że sok z owoców granatu posada niezwykłe właściwości, które chronią nasz mózg! 

To właśnie mózg integruje doświadczenia pochodzące z naszych zmysłów, zapewnia kontakt ze światem, umożliwia myślenie, odczuwanie. Choć na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, to właśnie on pod względem precyzyjnego odbioru informacji ze świata zewnętrznego jest najważniejszy. Dlatego dbajmy o mózg, by dobrze funkcjonował. Pomóc nam w tym może naturalny sok z owoców granatu!

Granat zawiera polifenole o działaniu przeciwutleniającym, które chronią mózg i nerwy przed wolnymi rodnikami i w konsekwencji przeciwdziałają wystąpieniu chorób mózgu (np. choroba Alzheimera, Parkinsona)

Badania wykazały, że odkładanie się białka (Beta-amyloidu) odpowiedzialne za powstanie choroby Alzheimera, zmniejsza się o połowę gdy regularnie pijemy sok z owoców granatu.

Sok z owoców granatu jest wskazany dla osób w każdym wieku, w tym także dla dzieci w łonie matki!

Regularne picie soku z owoców granatu przez matki zmniejsza ryzyko i powikłania niedotlenienia mózgu dziecka. Potomstwo matek, które piły sok z owoców granatu posiadały mniejszą utratę tkanki mózgowej na skutek niedotlenienia w porównaniu do tych, które nie piły soku regularnie.

Można powiedzieć, że naturalny sok z owoców granatu to cud natury! Posiada niezwykłe właściwości prozdrowotne, z których powinniśmy korzystać na co dzień, aby cieszyć się sprawnym umysłem przez dług czas 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright 2020 Mózg Aktywacja