MÓZG AKTYWACJA | Kiedy mózg nie reaguje na widok jedzenia?
107
post-template-default,single,single-post,postid-107,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Kiedy mózg nie reaguje na widok jedzenia?

23 Paź Kiedy mózg nie reaguje na widok jedzenia?

Stale poszukujemy sposobu na to, by jeść mniej. Okazuje się, że najprostsze sposoby są też najskuteczniejsze. Naukowcy z Brigham Young University dowodzą, że nie trzeba przeprowadzać rewolucji w swoim życiu, aby ograniczyć ilość przyjmowanych kalorii! Wystarczy tylko trochę poćwiczyć.


 
To niesamowite ale mózgi osób, które chwilę wcześniej trenowały na siłowni, nie reagowały w tak silny sposób na widok jedzenia jak mózgi osób, które nie podejmowały żadnej aktywności fizycznej. W rezultacie osoby te jadły mniej, co wspierało cały proces odchudzania.
 
Wyjaśnienie dlaczego nie chce nam się jeść po ćwiczeniach fizycznych przyniósł pomiar aktywności mózgów poprzez badanie EEG. Wyniki te zostały potwierdzone dodatkowo kwestionariuszami samoopisowymi, w których osoby po treningu relacjonowały, że faktycznie mają mniejszy apetyt. Dotyczyło to zarówno osób, których waga była w normie, jak i osób otyłych.

To niezwykłe i genialne w swojej prostocie odkrycie pokazuje, jak bardzo ćwiczenia sprzyjają zachowaniu szczupłej sylwetki – i nie tylko dzięki temu, że umożliwiają spalanie kalorii, o czym przecież wiemy, ale też sprawiają, że nasz mózg czuje się tak, jakbyśmy się właśnie najedli. 
 

 

1Komentarz

Dodaj komentarz