MÓZG AKTYWACJA | Trening mózgu – zasilaj mózg pozytywnymi myślami ;-)
98
post-template-default,single,single-post,postid-98,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Trening mózgu – zasilaj mózg pozytywnymi myślami ;-)

21 Lip Trening mózgu – zasilaj mózg pozytywnymi myślami ;-)

Naukowcy już dawno udowodnili, że zawsze podczas myślenia mózg uwalnia pewne substancje chemiczne i to one tak naprawdę tworzą obraz świata, w którym żyjemy. Zatem to od Ciebie zależy, czy będziesz widział szklankę w połowie pełną czy pustą!

Gdy mamy myśli pozytywne, przepełnione szczęściem i wdzięcznością, mózg uwalnia substancje chemiczne, które umożliwiają nam lepsze samopoczucie i skuteczną czynność mózgu, dzięki czemu możemy bardziej efektywnie i twórczo funkcjonować. Taki sposób myślenia przynosi nam same korzyści! Badania Barbary Frederickson z University of North Carolina wykazały,że ludzie szczęśliwi i zadowoleni, są w stanie rozwiązać więcej problemów i mają więcej nowych pomysłów działania w danej sytuacji. 

                   
FOTO: www.hungryforchange.tv 

W przypadku myśli ponurych, negatywnych, łatwo możemy popaść w emocjonalny kryzys. Negatywne myśli lubią krążyć w naszym umyśle i zapętlać się, przez co nie możemy zmienić perspektywy i wyjść poza negatywny stan umysłu. Z tego właśnie powodu nie pozwalajmy folgować  tym niszczącym myślom, bo to właśnie one w dużej mierze okradają nas ze szczęścia, ograniczają nasz potencjał i powodują przykre doznania emocjonalne. 

Jednym ze sposobów poradzenia sobie z taką sytuacją jest kierowanie swoimi myślami tak, aby można było dostrzec pozytywne aspekty sytuacji, która przyczyniła się do powstania negatywnych myśli. Tylko zmiana perspektywy pozwoli spojrzeć na daną sytuację racjonalnie i sprawi, że odzyskamy równowagę emocjonalną.  

 
Zasilajmy więc umysł pozytywnymi myślami, ponieważ wówczas pracuje lepiej, niż w sytuacji, gdy przepełnia go negatywna energia!
Brak komentarzy

Dodaj komentarz