Mózg – dowiedz się, co osłabia mózg!

Mózg – dowiedz się, co osłabia mózg!

Pamiętaj o tym, że twój mózg męczy się tak samo szybko jak na przykład mięśnie. Jeśli chcesz, aby służył ci przez cały dzień i zachwycał swoją genialnością, ustal priorytety, w jakie sprawy będziesz angażował swoją uwagę, a w jakie nie. Jest to bardzo przydatna strategia, dzięki której efektywnie skorzystasz z możliwości jakie daje ci twój mózg. 
 
Mózg zużywa bardzo dużo energii dlatego nie marnuj jej na myślenie o czymś, co nie jest pilne lub ważne w danym momencie. 
 
W pracy szczególnie korzystamy z kory przedczołowej – jest to część mózgu znajdująca się z przodu głowy, która odpowiada m.in. za myślenie, planowanie. To właśnie dzięki niej podejmujesz racjonalne decyzje, myślisz, kojarzysz, opracowujesz złożone strategie działania. Od tego, w jakim stanie jest ta część mózgu zależy powodzenie w twoim życiu. Jeśli kora przedczołowa jest osłabiona, ty również słabo zarządzasz swoim życiem. Jeśli działa w optymalny sposób, ty z pewnością odnosisz sukcesy. 
 
Choć to może być trudne nie rozmyślaj na temat spraw, co do których nie masz pełnych informacji. To bardzo osłabia korę przedczołową. W ten sposób zaoszczędzisz energię umysłową i lepiej wykonasz zadania, które są naprawdę pilne i ważne dla ciebie i twojego rozwoju. Rozmyślanie o rzeczach, co do których nie masz pełnych informacji tylko zmęczy twój mózg i przysporzy ci niepotrzebnych napięć emocjonalnych. 
 
Nie zaprzątaj więc swojej uwagi niepotrzebnymi w danym momencie sprawami, traktuj racjonalne i świadome myślenie jako zasób, który trzeba chronić, ponieważ wyczerpuje się, ustal priorytety działania w pracy, by nie zmęczyć swojego umysłu i nie zużyć całkowicie energii, a w chwilach wolnych zadbaj o odprężenie swojego umysłu. 
 
Ja, dla relaksu umysłu, przesiaduję w klimatycznych kafejkach na Starym Mieście w naszej stolicy. Jeden z takich wieczorów uwieczniłam na tym zdjęciu 🙂 A ty co robisz, by zrelaksować swój umysł? 🙂


 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright 2020 Mózg Aktywacja