MÓZG AKTYWACJA | Mózg – jak gesty wpływają na działanie mózgu?
89
post-template-default,single,single-post,postid-89,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Mózg – jak gesty wpływają na działanie mózgu?

20 Kwi Mózg – jak gesty wpływają na działanie mózgu?

Zwyczajne, proste gesty mogą wpływać na nasze myśli i uczucia! To zdumiewające 🙂 


 


foto: www.nydailynews.com

Skąd to wiadomo? W pewnym eksperymencie powiedziano uczestnikom, że mają zbadać jakość sprzętu audio i poproszono ich w związku z tym o wysłuchanie wiadomości przez nowe słuchawki. 

Przy okazji słuchania wiadomości jedna grupa osób po stwierdzeniu czy dochodzi do zakłóceń miała kiwać głową z góry na dół a druga grupa na boki. 
 
Wszystkie osoby słuchały przez słuchawki publicystycznego felietonu radiowego. Co ciekawe, gdy zapytano osoby, jakie mają zdanie na temat treści felietonu, to osoby, które kiwały głową „na tak” zgadzały się z jego treścią, a osoby kiwające „na nie” zwykle się z nim nie zgadzały!
 

 

To niesamowite ale postawa badanych wobec treści felietonu kształtowała się zupełnie poza ich świadomością! Wystarczył związek pomiędzy postawą akceptującą lub odrzucającą treść felietonu a odpowiednim gestem! 
 
Moim zdaniem odniesienie tego eksperymentu do praktycznego życia może być takie – gdy już nie chcemy być dłużej smutni i przygnębieni, spróbujmy zmusić się do uśmiechu – może faktycznie zrobi się nam lepiej 🙂
Brak komentarzy

Dodaj komentarz