MÓZG AKTYWACJA | Budowa mózgu – móżdżek
375
post-template-default,single,single-post,postid-375,single-format-video,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Budowa mózgu – móżdżek

28 Paź Budowa mózgu – móżdżek

Z tyłu twojego mózgu, tuż nad szyją, znajduje się niezwykła struktura nazywana móżdżkiem. Niegdyś sądzono, że odpowiada on głównie za koordynację ruchu oraz prawidłowe napięcie mięśni.

Najnowsze badania wykazują, że odgrywa on kluczową rolę w kształtowaniu naszej inteligencji! Bierze się to stąd, że w tej niewielkiej strukturze znajduje ogromna liczba gęsto upakowanych neuronów – niemal połowa wszystkich komórek nerwowych budujących mózg – które wspierają proces myślenia. Dlatego też móżdżek nazywany bywa procesorem w mózgu. 

Aktywizacja tej właśnie części twojego mózgu powoduje, że myślisz, kojarzysz i przyswajasz nowe informacje znacznie szybciej niż przeciętnie. Okazuje się też, że zaktywizowanie tej struktury jest nie lada wyzwaniem!

Mózg możemy skutecznie pobudzać odpowiednią dietą, ćwiczeniami fizycznymi, lekami czy różnymi technikami motywacyjnymi, natomiast móżdżek wydaje się być odporny na tego typu działania.

Zapraszam ciebie teraz do obejrzenia filmiku, z którego dowiesz się więcej na temat tej niezwykłej struktury i sposobów, w jaki można ją efektywnie zaktywizować. 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz