Jak przygotować się do tlenoterapii hiperbarycznej?

Jak przygotować się do tlenoterapii hiperbarycznej?

Tlenoterapia hiperbaryczna przynosi ogromne korzyści naszemu zdrowiu!

Należy pamiętać o tym, że ze wszystkich pierwiastków niezbędnych do życia, tylko tlen jest tak pilnie potrzebny, że jego brak prowadzi do śmierci w przeciągu kilku minut.

W naszym środowisku stężenie tlenu sukcesywnie spada – najnowsze badania wykazują, że tego niezbędnego dla życia pierwiastka jest już tylko 19%. Jeśli pozbawimy komórkę 60% tlenu, zaczyna ona obniżać swoją aktywność, zaburzony zostaje jej naturalny cykl życiowy i zaczyna w patologiczny sposób się namnażać – to między innymi jest przyczyną chorób nowotworowych.

Ten fakt dotyczy wszystkich komórek twojego organizmu – zarówno tych, które budują twój mózg! Logicznym jest zatem fakt, że wszelkie terapie tlenowe są korzystne w takiej sytuacji.  

Jedną z najskuteczniejszych form takiej terapii jest tlenoterapia hiperbaryczna – polega ona na oddychaniu niemal czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia. Tylko w takich warunkach tlen jest w stanie dostać się w dużych ilościach do komórki. Natomiast, aby mógł efektywnie się do niej przedostać, należy stworzyć w organizmie odpowiednie do tego warunki.

W tym celu, przed rozpoczęciem sesji tlenoterapii hiperbarycznej oraz w jej trakcie, należy wzbogacić swoją dietę w Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT; omega 3 i omega 6). Zwiększają one półprzepuszczalność błon komórkowych, dzięki czemu tlen oraz inne substancje odżywiające nasze komórki, swobodnie do niej przenikają i rozpoczynają korzystne dla zdrowia działanie.

Najlepszym źródłem tych kwasów są: olej lniany i olej słonecznikowy (oleje powinny być tłoczone na zimno, nieoczyszczone, w ciemnych szklanych butelkach, przechowywane w lodówce), spożywany w odpowiednich ilościach i odpowiedniej proporcji 1:3 (gdzie „1” to olej lniany a „3” to olej słonecznikowy). Oznacza to, że przygotowujemy mieszankę np. ze 100 ml oleju lnianego i 300 ml oleju słonecznikowego, i z tak przygotowanego oleju, dziennie wypijamy 1 łyżeczkę lub dodajemy ją do obiadu (olejów nie podgrzewamy).

Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe są wskazane podczas tlenoterapii hiperbarycznej, a także na co dzień dla profilaktyki naszego zdrowia. Chronią one również komórki nerwowe przed uszkodzeniem oraz wspierają ich regenerację, dzięki czemu praca naszego mózgu każdego dnia jest na optymalnym poziomie.

UWAGA! Nie łudźmy się, że jedzenie ryb oraz spożywanie suplementów diety z napisem Omega 3 i Omega 6, pomoże nam wzbogacić organizm o NNKT! Zawierają one jedynie pochodne tych kwasów, z których nigdy nie powstaną NNKT. 

Dodatkowo, podczas korzystania z tlenoterapii hiperbarycznej (ale też i na co dzień!), swoją dietę (oprócz NNKT) możemy wzbogacić w zieloną herbatę, selen, cynk, magnez – wówczas odniesiemy największe korzyści dla zdrowia ponieważ efektywnie odżywimy komórki budujące nasz mózg i cały organizm. 

Zapraszam do obejrzenia filmiku, który przypomina o urozmaiceniu diety przed seansem w komorze hiperbarycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright 2020 Mózg Aktywacja