MÓZG AKTYWACJA | Jak przygotować się do tlenoterapii hiperbarycznej?
379
post-template-default,single,single-post,postid-379,single-format-video,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Jak przygotować się do tlenoterapii hiperbarycznej?

18 Lis Jak przygotować się do tlenoterapii hiperbarycznej?

Tlenoterapia hiperbaryczna przynosi ogromne korzyści naszemu zdrowiu!

Należy pamiętać o tym, że ze wszystkich pierwiastków niezbędnych do życia, tylko tlen jest tak pilnie potrzebny, że jego brak prowadzi do śmierci w przeciągu kilku minut.

W naszym środowisku stężenie tlenu sukcesywnie spada – najnowsze badania wykazują, że tego niezbędnego dla życia pierwiastka jest już tylko 19%. Jeśli pozbawimy komórkę 60% tlenu, zaczyna ona obniżać swoją aktywność, zaburzony zostaje jej naturalny cykl życiowy i zaczyna w patologiczny sposób się namnażać – to między innymi jest przyczyną chorób nowotworowych.

Ten fakt dotyczy wszystkich komórek twojego organizmu – zarówno tych, które budują twój mózg! Logicznym jest zatem fakt, że wszelkie terapie tlenowe są korzystne w takiej sytuacji.  

Jedną z najskuteczniejszych form takiej terapii jest tlenoterapia hiperbaryczna – polega ona na oddychaniu niemal czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia. Tylko w takich warunkach tlen jest w stanie dostać się w dużych ilościach do komórki. Natomiast, aby mógł efektywnie się do niej przedostać, należy stworzyć w organizmie odpowiednie do tego warunki.

W tym celu, przed rozpoczęciem sesji tlenoterapii hiperbarycznej oraz w jej trakcie, należy wzbogacić swoją dietę w Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT; omega 3 i omega 6). Zwiększają one półprzepuszczalność błon komórkowych, dzięki czemu tlen oraz inne substancje odżywiające nasze komórki, swobodnie do niej przenikają i rozpoczynają korzystne dla zdrowia działanie.

Najlepszym źródłem tych kwasów są: olej lniany i olej słonecznikowy (oleje powinny być tłoczone na zimno, nieoczyszczone, w ciemnych szklanych butelkach, przechowywane w lodówce), spożywany w odpowiednich ilościach i odpowiedniej proporcji 1:3 (gdzie „1” to olej lniany a „3” to olej słonecznikowy). Oznacza to, że przygotowujemy mieszankę np. ze 100 ml oleju lnianego i 300 ml oleju słonecznikowego, i z tak przygotowanego oleju, dziennie wypijamy 1 łyżeczkę lub dodajemy ją do obiadu (olejów nie podgrzewamy).

Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe są wskazane podczas tlenoterapii hiperbarycznej, a także na co dzień dla profilaktyki naszego zdrowia. Chronią one również komórki nerwowe przed uszkodzeniem oraz wspierają ich regenerację, dzięki czemu praca naszego mózgu każdego dnia jest na optymalnym poziomie.

UWAGA! Nie łudźmy się, że jedzenie ryb oraz spożywanie suplementów diety z napisem Omega 3 i Omega 6, pomoże nam wzbogacić organizm o NNKT! Zawierają one jedynie pochodne tych kwasów, z których nigdy nie powstaną NNKT. 

Dodatkowo, podczas korzystania z tlenoterapii hiperbarycznej (ale też i na co dzień!), swoją dietę (oprócz NNKT) możemy wzbogacić w zieloną herbatę, selen, cynk, magnez – wówczas odniesiemy największe korzyści dla zdrowia ponieważ efektywnie odżywimy komórki budujące nasz mózg i cały organizm. 

Zapraszam do obejrzenia filmiku, który przypomina o urozmaiceniu diety przed seansem w komorze hiperbarycznej.

2 komentarze
 • Best Electric Model Train Set
  Opublikowany o 15:44, 28 sierpnia Odpowiedz

  Thinking of developing your very first actual model railway?
  Arguably one particular of the greatest jobs you’ll face will be building the baseboard
  for your layout. When https://blog.mass.gov/transportation/mbta/mbta-new-commuter-rail-locomotives/ you have decided on size and shape, the subsequent query on most hobbyists
  to-do lists is what is the finest wood to use for a model railway
  baseboard? Verify out these answers from gurus at the leading railway forums.

 • Personal Rights products
  Opublikowany o 14:07, 27 grudnia Odpowiedz

  Yesterday, while I was at work, my sister stole my iPad and tested to
  see if it can survive a twenty five foot drop, just so
  she can be a youtube sensation. My iPad is now broken and she has 83 views.
  I know this is totally off topic but I had to share it with someone!

Dodaj komentarz