Problemy z koncentracją mózgu – jak sobie z nimi radzić?

Problemy z koncentracją mózgu – jak sobie z nimi radzić?

Gdy opublikowałam filmik, na którym opowiadam wam, w jaki sposób można uchronić mózg przed zmęczeniem, wiele osób zwróciło się do mnie z pytaniem, czy nie warto w takich sytuacjach po prostu sięgnąć po kawę albo różne napoje energetyczne. Tak, aby mózg jak najszybciej zaczął pracować na pełnych obrotach. 

Kawa? Oczywiście! Jak najbardziej! Należy pamiętać jednak o tym, że kawa działa moczopędnie i odwadniająco. W rezultacie tego podnosi się stężenie poziomu hormonów stresu w organizmie, co z czasem prowadzi do uszkodzeń komórek nerwowych budujących mózg. Z tego właśnie powodu staraj się nie wypijać więcej niż dwóch filiżanek dziennie. Sama jestem miłośniczką tego napoju i nie jest mi łatwo odmówić sobie kolejnej kawy, ale z uwagi na zdrowie staram się trzymać tej zasady 🙂 

Różne substancje pobudzające zawarte w napojach energetycznych, które stosujesz, aby zwalczyć znużenie, oprócz składnika, który ma ożywić twój organizm (np. kofeina, wyciąg z żeń szenia) zawierają też cukier. Cukier walczy z witaminami, mikroelementami oraz pierwiastkami niezbędnymi do życia komórki o dostanie się do jej wnętrza, i zwykle tę walkę wygrywa! Gdy przesadzasz z napojami energetycznymi, które zawierają dużą ilość cukru, komórki twojego organizmu nie są właściwie odżywione, a ty nabierasz na wadze!

Oprócz tego, że substancje pobudzające, które spożywasz na przykład w postaci napoju, prowadzą do wysokich wahań poziomu cukru we krwi, powodują też problemy z zasypianiem. W rezultacie tego nie możesz w pełni skorzystać z dobroczynnego działania snu i na drugi dzień budzisz się bardziej zmęczony.

Sama pracuję na pełnych obrotach. Nie chcę zawieść siebie a przede wszystkich współpracujących ze mną osób. Doskonale zdaję sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest, aby przez cały dzień mieć energię do działania. Osobiście polecam preparaty zawierające naturalną substancję – koenzym Q10, który dosłownie wyzwala energię z każdej komórki twojego organizmu! Przy czym zupełnie nie wpływa na wahania poziomu cukru we krwi oraz nie powoduje zaburzeń snu. W sposób naturalny pobudza organizm, dzięki czemu przez cały dzień czujemy się pełni energii i mamy dobre samopoczucie.

Przypominam to za każdym razem, gdy piszę o suplementach diety działających na mózg – przed wyborem suplementu zawierającego koenzym Q10, upewnij się, że jest to produkt najwyższej jakości, czyli: objęty badaniem (np. Q-Symbio), organiczny, zawierający przynajmniej 100 mg koenzymu Q10, najlepiej w formie oleistej. Tylko tak przygotowany suplement nie zaszkodzi twojemu zdrowiu – a wręcz przeciwnie – przyniesie mu korzyści w postaci poprawy zdrowia i zwiększenia energii, której potrzebujemy każdego dnia!

(FOTO: earthbirthbeyond.com)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright 2020 Mózg Aktywacja