MÓZG AKTYWACJA | Dieta dla mózgu – soki z surowych warzyw i owoców
429
post-template-default,single,single-post,postid-429,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Dieta dla mózgu – soki z surowych warzyw i owoców

03 Sie Dieta dla mózgu – soki z surowych warzyw i owoców

Zielone koktajle z jarmużu, selera naciowego czy pietruszki, stały się ostatnio bardzo popularne. Okazuje się, że stanowią one świetną dietę dla mózgu. Sama należę do fanek tego napoju i staram się codziennie je pić – przygotowuję je albo sama albo kupuję w moim fitness klubie (tam zielone napoje nazywamy napojem szreka albo kosmitów :-).

Dieta dla mózgu – napoje z surowych warzyw

Napoje z surowych warzyw wpisują się w dietę zdrową dla mózgu ze względu na dobroczynne enzymy, jakie są obecne w niektórych owocach i warzywach. Enzymy te – nazywane także substancjami fitoodżywczymi, chronią mózg przed wolnymi rodnikami, które przyspieszają starzenie sie mózgu i prowadzą do demencji czy choroby Alzheimera.  Ostatnio wpadła mi w rękę świetna książka pt. Sexy soki autorstwa Kriss Carr. Autorka na 400! stronach opisuje na co należy zwracać uwagę, gdy decydujesz się wprowadzić te soki do swojej diety (wybór blendera/sokowirówki, warzyw i owoców). Przytacza też 100 sprawdzonych przepisów na owocowo-orzeźwiające napoje, które są świetnym wzbogaceniem diety dla twojego mózgu. Książka zawiera także oczyszczający program dietetyczny i przepisy na posiłki, które współgrają z odżywczymi koktajlami.

Dieta dla mózgu – przepis na sok

Oto mój ulubiony przepis na sok, który zawiera mnóstwo substancji odżywiających ciało i umysł 🙂

2 jabłka (bez gniazd nasiennych)

1 1/2 obranego imbiru

1/4 szklanki natki pietruszki

1/2 obranej cytryny

1 ogórek

2 łodygi selera naciowego

Pycha!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz