MÓZG AKTYWACJA | Drzemka lepsza niż kolejna kawa
661
post-template-default,single,single-post,postid-661,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Drzemka lepsza niż kolejna kawa

24 Kwi Drzemka lepsza niż kolejna kawa

Drzemka w ciągu dnia to najlepszy sposób, aby zregenerować mózg i dodać mu sił na resztę dnia. Wiedzą o tym Japończycy, Niemcy, Włosi, Hiszpanie… W państwach tych, nie licząc siest, które są wpisane w kulturę krajów Południa, tak zwane „drzemki energetyczne” są coraz częstsze w małych i średnich firmach oraz korporacjach. 

Pracodawcy wiedzą, że nic tak nie poprawia wydajności mózgu jak właśnie drzemka. W naszym kraju niestety nie spotkałam się z takim zwyczajem. Dlatego też, każdy, kto ma taką możliwość i styl pracy temu sprzyja, powinien korzystać z drzemek w ciągu dnia zawsze, gdy czuje taką potrzebę. Drzemka powinna trwać 20 minut. Nie dłużej bo wówczas mózg potraktuje ją jak sen i w nocy będziesz miał problemy z zaśnięciem. 

Korzyści z drzemki w ciągu dnia:

– nie sięgasz już po kolejną kawę albo napój energetyczny, dzięki czemu nie odwadniasz swojego organizmu i nie dostarczasz mu kolejnej dawki kofeiny, sztucznych cukrów czy innych smakowych substancji chemicznych

– znaczne obniżenie kortyzolu czyli zredukowanie stresu

– poprawa koncentracji, zwiększenie uważności

– poprawa czynności motorycznych i zwiększenie czasu reakcji

– utrwalenie w pamięci informacji

– poprawa nastroju

– zwiększenie kreatywności

– poprawa jędrności skóry i wygładzenie zmarszczek

Ćwiczenia oddechowe zamiast drzemki

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na drzemkę w ciągu dnia, znajdź w trakcie pracy moment, w którym możesz się zrelaksować i skoncentrować przez chwilę swoją uwagę na oddechu. To znacznie odpręża i obniża poziom stresu. Napij się wówczas też zielonej herbaty, która odpręża i jednocześnie podnosi uważność umysłu. Dzięki temu twój mózg aktywnie przetrwa cały dzień! 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz