MÓZG AKTYWACJA | Jak zadbać o zdrowie? Edukacja zdrowotna dla każdego.
671
post-template-default,single,single-post,postid-671,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Jak zadbać o zdrowie? Edukacja zdrowotna dla każdego.

15 maja Jak zadbać o zdrowie? Edukacja zdrowotna dla każdego.

Zdrowie jest największą wartością w życiu! Oczywiście – niezmiernie ważna jest rodzina, obecność przyjaciół, praca, która daje satysfakcję, rozwój duchowy czy pozytywne relacje z ludźmi albo podróże i ciekawe spędzanie wolnego czasu. Dla każdej osoby co innego jest jednak ważne. Jedni chcą żyć życiem rodzinnym, dla innych ważniejsza jest praca lub rozwój duchowy. Są też i tacy, którzy mają możliwości, aby to wszystko razem połączyć. Niezależnie od tego czego w życiu bardziej się chce, trudno być spełnionym rodzicem, pracownikiem, czy mentorem bez dobrego zdrowia.

Zdrowie to wartość, na którą pracujemy od najmłodszych lat, w każdej chwili naszego życia. Warto więc, aby też jak najwcześniej rozwijać świadomość tego, co służy naszemu zdrowiu a co nie. W nowoczesnym podejściu do zachowania zdrowia bardzo ważną rolę odgrywa więc edukowanie, czym zdrowie jest, jak samodzielnie możemy kształtować swoje zdrowie czy też co w sposób znaczący pogarsza nasze zdrowie.

Dla osób takich jak ja, które prowadzą szkolenia z zakresu wspierania zdrowia, ale też dla wszystkich nauczycieli i rodziców, którzy chcą nauczyć swoje dzieci, jak dbać o zdrowie, z pomocą przychodzi książka pt. Edukacja zdrowotna pod redakcją naukową Barbary Woynarowskiej, wydana przez PWN. Jest to obszerne dzieło, które w przyjemny sposób uczy, czym jest zdrowie, w jaki sposób uczyć o zdrowiu i rozwijać wśród ludzi postawę zorientowaną na wspieranie zdrowia. 

Podręcznik Edukacja zdrowotna podzielony jest na dwie części. Pierwsza część dotyczy teoretycznych i metodycznych podstaw edukacji zdrowotnej. Z tej części dowiecie się na przykład, w jaki sposób prowadzić zajęcia z zakresu edukacji zdrowotnej i jakie kompetencje należy mieć, aby móc prowadzić takie zajęcia.  Druga część jest praktyczna i znaleźć w niej można gotowe scenariusze zajęć dotyczących m.in. dbałości o ciało i dobrą kondycje psychiczną, zasad właściwego odżywiania, aktywności fizycznej czy zdrowia seksualnego. 

Ja wracam do tej książki niemal każdego dnia. W moim przekonaniu Edukacja zdrowotna to obowiązkowa lektura, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdej osoby, która ceni swoje zdrowie i chce dzielić się wiedzą o zdrowiu z innymi. 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz