MÓZG AKTYWACJA | Trening mózgu – video porady
687
post-template-default,single,single-post,postid-687,single-format-video,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Trening mózgu – video porady

31 Lip Trening mózgu – video porady

Trenujemy swoje mięśnie a o mózgu zwykle zapominamy. Bo czym właściwie jest trening mózgu (nazywany też fitnessem mózgu)? Zwykle większość z nas powie, że trening mózgu to przede wszystkim ćwiczenie swojej pamięci i koncentracji. Oczywiście, mogę częściowo się z tym zgodzić. Trening mózgu jest jednak czymś więcej niż tylko ćwiczeniem pamięci i koncentracji.

Trening mózgu – trzy aspekty wsparcia mózgu (poznawczy, emocjonalny, wykonawczy)

Trening mózgu odnosi się do poprawy kondycji mózgu w aspekcie: 

– poznawczym (logiczne myślenie, pamięć, koncentracja, kojarzenie, uwaga)

– emocjonalnym (utrzymanie pozytywnego nastroju, przejawianie emocji, które poprawiają motywację, przeciwdziałanie rozwojowi lęków i depresji, pozytywne nastawienie do siebie i innych ludzi)

– wykonawczym (elastyczne myślenie, umiejętność tworzenia realistycznych planów, osiąganie celu, rozwiązywanie problemów, podejmowanie decyzji)

To oznacza, że trening mózgu i poprawa działania mózgu, ma znaczenie dla całego życia. Bo każdy z nas funkcjonuje na jakimś poziomie w obrębie tych trzech aspektów.

Trening mózgu – jest ważny w każdym wieku 

Wiele badań nad treningiem mózgu wykazało, że niezależnie od wieku można poprawić działanie mózgu wprowadzając pewne ważne dla zdrowia zasady. Trening, który poprawi działanie mózgu w aspekcie poznawczym, emocjonalnym i wykonawczym, powinien uwzględniać:

– odpowiednią dietę

– suplementację

– regularne badanie stanu zdrowia mózgu

– naukę, czytanie czyli trening szarych komórek

– codzienna higienę umysłu (przeciwdziałanie bólom głowy, drzemki, masaże głowy)

– aktywność fizyczną

Dbanie o dobrą kondycję mózgu powinno stać się priorytetem w życiu każdego z nas ponieważ to właśnie działanie mózgu wpływa na naszą życiową skuteczność i odnoszenie sukcesów w życiu, niezależnie od wieku. 

Trening mózgu – video porady 

Przy wykorzystaniu swoich notatek o mózgu, przygotowałam dla was krótkie video porady poprawiające działanie mózgu w aspekcie poznawczym, emocjonalnym i wykonawczym. W tych video poradach uwzględniam niemal każdy aspekt naszego życia, który ma wpływ na działanie mózgu (dieta, suplementy, ból głowy, drzemka, rezonans magnetyczny, relacje z ludźmi, iloraz inteligencji itd.) Mam nadzieję, że proponowany przeze mnie trening mózgu będzie wprowadzeniem do zdrowego dla ciała – a przede wszystkim mózgu – stylu życia i sprawi wam wiele radości. 

Oglądaj nowe odcinki video porad  „Trening mózgu – notatki Alicji Czyrskiej” na: youtube.com/mozgaktywacja

Brak komentarzy

Dodaj komentarz