MÓZG AKTYWACJA | Ból głowy – naturalne sposoby na ból głowy
790
post-template-default,single,single-post,postid-790,single-format-video,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Ból głowy – naturalne sposoby na ból głowy

10 Wrz Ból głowy – naturalne sposoby na ból głowy

Nie zawsze trzeba brać tabletkę, aby ustał ból głowy. Są naturalne i przyjemne sposoby, aby złagodzić lub pozbyć się bólu głowy. Warto poznać sposoby na ból głowy bez tabletki zwłaszcza, gdy ból jest nieregularny i niezbyt silny. Jeśli natomiast ból głowy jest regularny i dotkliwy należy przede wszystkim zgłosić się do specjalisty a nie za każdym razem brać tabletki na ból głowy. 

Naturalne sposoby na ból głowy

Naturalne sposoby na ból głowy pozwolą na przyjemne i przede wszystkim zdrowe łagodzenie bólu głowy a w niektórych przypadkach nawet całkowite ustąpienie bólu. Poznaj te sposoby i korzystaj z nich na co dzień.

Aby w naturalny sposób pozbyć się bólu głowy, warto wybróbować: 

– nacieranie skroni i karku olejkiem z mięty pieprzowej (to pobudza krążenie w miejscu naniesienia olejku, a ból głowy staje się mniej dotkliwy lub całkowicie przestaje być odczuwalny)

– okłady z lodu (delikatny masaż kostką lodu w bolącym miejscu lub zimny kompres znacznie łagodzi odczuwanie bólu)

– picie wody (często ból głowy jest wywołany niedostatecznym nawodnieniem, w tej sytuacji należy uzupełnić płyny, pijąc szklankę wody warto dodać do niej szczyptę soli a po pewnym czasie ból głowy może zostać zupełnie nieodczuwalny)

– odpoczynek i sen (ból głowy często jest wynikiem zwykłego przemęczenia lub braku snu, zadbaj więc koniecznie o odpoczynek)

– dotlenienie (ruch na świeżym powietrzu – spacer, przejażdżka na rowerze czy ćwiczenia tai chi w sposób łagodny ale bardzo efektywny dotleniają organizm, poprawiając samopoczucie i łagodząc ból głowy)

– mała kawa z cytryną (wiele tabletek na ból głowy stanowi połączenie witaminy C oraz kofeiny, naturalnym połączeniem tych substancji, która złagodzi ból głowy, jest mała kawa z łyżeczką soku z cytryny). 

 

W nowym odcinku Trening mózgu Ból głowy znajdziesz też inne porady, jak poradzić sobie z bólem głowy bez tabletki. 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz