MÓZG AKTYWACJA | Autentyczność: Jak być sobą i dlaczego jest to ważne
807
post-template-default,single,single-post,postid-807,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Autentyczność: Jak być sobą i dlaczego jest to ważne

30 Lis Autentyczność: Jak być sobą i dlaczego jest to ważne

To może być początek nowej przygody albo… nowego życia! Każdy z nas, czy tego chce czy nie, działa w oparciu o automatyzmy, albo schematy, które przejawiają się w codziennym sposobie myślenia (o sobie, innych, świecie), spędzania czasu czy reagowania na różne sytuacje. W naszej naturze niestety tkwi wiele mechanizmów (np. wyparcie, zaprzeczanie, idealizacja), które działają samoistnie (naukowcy opisują to określeniem nieświadomie, czyli poza naszą wolą; zupełnie o nich nie wiemy, dopiero po czasie możemy się zorientować,  że nasz sposób myślenia był zniekształcony jakimś mechanizmem obronnym)  i okradają nas z autentyczności.

Dzięki najnowszej książce Autentyczność: Jak być sobą i dlaczego jest to ważne, możesz w prosty sposób zidentyfikować wypaczenia i mechanizmy obronne, którymi  podpierasz swoje życie. Zdaniem autora tej książki, Stephena Josepha, to właśnie zupełna nieumiejętność dostrzegania mechanizmów zniekształcających i automatyzmów, w które popadliśmy w codziennym funkcjonowaniu, pozbawia nas szczęścia i autentycznego życia. Identyfikacja tych mechanizmów to pierwszy krok do autentyczności, która kontaktuje nas z naszymi prawdziwymi potrzebami w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Gdy już staniesz się osobą autentyczną i poznasz swoje prawdziwe potrzeby, możesz opracować plan ich realizacji. Być może tkwisz w toksycznym miejscu pracy albo związku i na skutek mechanizmów obronnych wypaczasz to, że sytuacja, w której jesteś naprawdę ci nie odpowiada.

W polecanej przeze mnie książce znajdziesz wiele najnowszych odkryć naukowych dotyczących autentyczności i przekonasz się, że jest ona naprawdę istotna w życiu. Pomocne na drodze do odkrywania swojej naturalnej tożsamości są zawarte w tej książce ćwiczenia polegające między innymi na notowaniu swoich myśli i uczuć, jakie się pojawiają, co pozwala wyodrębnić stale powracające tematy w życiu. Lektura tej książki to z pewnością pierwszy krok do autentyczności, a co się z tym wiąże – do zapoczątkowania pozytywnych zmian w swoim życiu! 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz