Strony nie znaleziono

Naukowo o świadomym i nieświadomym przetwarzaniu emocji w mózgu

Książka naukowa Świadome i nieświadome przetwarzanie emocji w mózgu Remigiusza Szczepanowskiego porusza kwestię świadomości emocji – czy jest ona niezbędna, aby doszło do percepcji określonej emocji? Problematyką świadomości vs nieświadomości emocji nauka zajmuje się od co najmniej kilku dekad, a to, co zdołano ustalić w tym zakresie, jest jednak wciąż niejednoznaczne. Na przykład w warunkach…
Przeczytaj więcej

Emocje. Krótki kurs – czyli wszystko, co powinieneś wiedzieć o emocjach

Książka Emocje. Krótki kurs Wyd. PWN to idealna lektura dla każdego, kto chce szybko przyswoić sobie najważniejsze i zaktualizowane informacje dotyczące regulacji emocjonalnej człowieka. Poniżej przybliżam zagadnienia poruszane w książce Emocje. Krótki kurs. Dylan Evans – autor w początkowych częściach książki dokonuje prezentacji skomplikowanej historii pojęć takich jak namiętności, uczucia, afekty oraz nawiązuje do międzykulturowych…
Przeczytaj więcej

Niezwykły mózg nastolatka – jak uruchomić pozytywny cykl uczenia się?

Niezwykły mózg nastolatka wyd. PWN to publikacja, dla rodziców, opiekunów, nauczycieli, którzy chcą lepiej zrozumieć wyzwania wiążące się z okresem dojrzewania i pomóc młodym ludziom w przezwyciężaniu ich problemów i realizowaniu pełni potencjału. W wyniku licznych badań nad mózgiem i obserwacji, potwierdzono, że wiek dojrzewania, to w szczególności czas zwiększonej wrażliwości na otaczający świat, a…
Przeczytaj więcej

Jak budować znaczące życie?

W gąszczu literatury dotyczącej samorozwoju i samodoskonalenia można się niekiedy zagubić. Rynek oferuje nam zdecydowanie więcej niż jesteśmy w stanie przyswoić. W obliczu tak wielu możliwości wyboru warto kierować się jedną zasadą. Jest nią merytoryczność. Z tego właśnie względu chciałabym zwrócić Państwa uwagę na niezwykłą książkę traktującą o emocjach – źródle naszego dobrego samopoczucia, najwyższego…
Przeczytaj więcej

Dieta dla mózgu – substancje pobudzające mózg

Zwiększenie wydajności pracy mózgu jest możliwe przy użyciu pewnych naturalnych i dobrych dla zdrowia substancji. Ważna jest odpowiednia dieta dla mózgu i substancje pobudzające mózg. Z tego artykułu dowiesz się, jakich witamin potrzebuje twój mózg oraz jaką dietą podkręcić działanie mózgu. Do jednych z głównych przyczyn osłabienia funkcji mózgu zalicza się działanie wolnych rodników. Są…
Przeczytaj więcej

Trening mózgu, czyli ćwiczenia na koncentrację

TRENING MÓZGU, CZYLI ĆWICZENIA NA KONCENTRACJĘ Żyjąc w XXI wieku, stale narażeni jesteśmy na napływ wielu informacji naraz. W pracy coraz częściej wymagana jest wielozadaniowość, dlatego mózg zdolny do szybkiej koncentracji jest obecnie kluczem do sukcesu! Trening mózgu, który proponuję w tym artykule, to ćwiczenia na koncentrację za pomocą bardzo skutecznych metod. Poznaj te metody…
Przeczytaj więcej

Rusz głową! Gimnastyka mózgu dla dzieci

Dziś trening mózgu dla najmłodszych! Wszystkie prezentowane ćwiczenia pochodzą z książki Rusz głową! Gimnastyka mózgu dla dzieci Wydawnictwo Naukowe PWN. Sięgnij do książki po więcej ćwiczeń rozwijających mózg!  Nie zapomnij podzielić się odpowiedziami na Facebooku!  Ćwiczenie 1 Znajdź pięć błędnych elementów na rysunku Ćwiczenie 2 Lustrzane odbicie Ćwiczenie 3 W którym kierunku jedzie autobus?   …
Przeczytaj więcej

Zbuntowany mózg – o cząsteczkę od szaleństwa

Każdy, kto bardziej lub mniej interesuje się mózgiem, słyszał z pewnością niejednokrotnie, że mózg posiada ogromne możliwości. Jest to oczywiście prawda. Mózg to przecież najbardziej złożona maszyna jaką zna ludzkość. To naprawdę niezwykłe, że natura (i póki co tylko ona) jest w stanie wytworzyć tak misterny bio-komputer posiadający ponad 86 miliardów neuronów i stale uczący…
Przeczytaj więcej

Rozwój mózgu dziecka – jak go wspierać?

ROZWÓJ MÓZGU DZIECKA – JAK GO WSPIERAĆ?  Fascynujące odkrycie neurobiologów ujawniło, że przetwarzanie muzyki aktywizuje mózg bardziej, niż cokolwiek innego! Co więcej, okazuje się, że przetwarzanie dźwięków posiada kluczowe znaczenie w rozwoju mózgu małego dziecka. Oznacza to, że stworzenie maluchowi odpowiednich warunków sprzyjających rozwojowi zmysłu słuchu, umożliwi prawidłowy rozwój nie tylko mowy, ale też funkcji…
Przeczytaj więcej

Hormony… są niesamowite!

Czas, w którym żyjemy jest fascynujący dla rozwoju nauki. Postęp, jaki dokonał się w dziedzinie nowoczesnej technologii sprawił, że w sposób dokładniejszy niż dotychczas naukowcy mogą badać te niezwykłe związki chemiczne jakimi są hormony. To poszerza perspektywę naukową i pozwala dojść do nowych wniosków na temat ich roli w naszym organizmie i np. zastosowania w…
Przeczytaj więcej

Copyright 2022 Mózg: Aktywacja!