MÓZG AKTYWACJA | Trening mózgu – robienie nowych rzeczy
854
post-template-default,single,single-post,postid-854,single-format-video,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Trening mózgu – robienie nowych rzeczy

23 Lip Trening mózgu – robienie nowych rzeczy

Czy wiedziałeś o tym, że robienie zupełnie nowych rzeczy, czyli tego, do czego nie jesteś przyzwyczajony, trenuje i rozwija twój mózg? 

Każda wyuczona czynność, np. nauka języka obcego, tańca, jazdy samochodem, wiąże się z powstaniem określonych obwodów neuronalnych w mózgu. Dzięki temu czynności się automatyzują i wykonujemy je szybciej i sprawniej.

Dobrze wyuczone czynności z biegiem czasu nie wymagają już wysiłku i w związku z tym nie trenują oraz nie rozwijają mózgu. Najlepszym treningiem mózgu jest więc robienie nowych rzeczy każdego dnia. Nie muszą być to od razu duże rzeczy takie jak nauka kolejnego języka obcego. Rozmowa z nowo poznaną osobą, dojazd do pracy zupełnie inną drogą niż robiłeś to przez lata, czy nawet umycie zębów lewą ręką jeśli jesteś praworęczny, a prawą jeśli jesteś leworęczny, to przykłady małych rzeczy o ogromnym pozytywnym wpływie na aktywność twojego mózgu!!!

Twój mózg będzie aktywny jeśli nie popadnie w stare schematy, dlatego też dla treningu mózgu dostarczaj sobie nowości! W filmiku Trening mózgu podaję przykłady czynności, dzięki którym zapewnisz sobie codzienny trening mózg i nie popadniesz w stare schematy 🙂 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz