MÓZG AKTYWACJA | Myśl, twórz, bądź wynalazcą!
869
post-template-default,single,single-post,postid-869,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Myśl, twórz, bądź wynalazcą!

17 Gru Myśl, twórz, bądź wynalazcą!

Wytrenuj w sobie umysł wynalazcy! Tak jak wszystko – również i pomysł bierze swój początek w głowie. Za umiejętność dostrzegania nietypowych zastosowań zwykłych przedmiotów, analogii między różnymi zjawiskami w świecie przyrody czy za zdolność do przełamania stereotypowego myślenia na różne tematy odpowiada elastycznie działający mózg. Mózg, który jest ciekawy świata i chce eksperymentować!

Najlepszym przewodnikiem na drodze doskonalenia mózgu, aby myślał jak wynalazca, jest książka światowej sławy naukowca i eksperta od myślenia obrazami – Temple Grandin pt. „Rozwiń swoją wyobraźnię. Myśl i twórz jak wynalazca„. Autorka od najmłodszych lat zajmowała się wymyślaniem oryginalnych pomysłów i tworzeniem wynalazków, a teraz dzieli się nimi z tobą.

W swojej książce przedstawia sposób myślenia największych światowych wynalazców takich jak Archimedes, Thomas Edison czy Alexander Fleming, przez co otwiera umysł rozwijając wyobraźnię, a także uaktywnia czytelnika do działania, gdyż w książce znajduje się wiele projektów wynalazków do własnego wykonania. 

Jeśli jesteś ciekaw, a mam nadzieję, że tak!, w jaki sposób skonstruować kalejdoskop, papier, żaglówkę, zagródkę z samozamykającą się bramą, czy prosty helikopter, sięgnij po inspirujące wskazówki zawarte w tej książce. Pobudzą one twoje szare komórki do twórczej pracy, dzięki czemu w przyszłości być może zostaniesz sławnym wynalazcą! 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz