MÓZG AKTYWACJA | Trening mózgu przez tlenoterapię
883
post-template-default,single,single-post,postid-883,single-format-video,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Trening mózgu przez tlenoterapię

19 Sty Trening mózgu przez tlenoterapię

Czy wiedziałeś o tym, że możesz wykonać trening mózgu przez tlenoterapię?

Zazwyczaj sesja tlenoterapii hiperbarycznej, która polega na oddychaniu czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia, kojarzy się z leczeniem na przykład udarów, poparzeń, migren czy zaburzeń ze spektrum autyzmu.

 

Praktyka pokazuje jednak, że korzystne dla zdrowia właściwości tlenoterapii mogą płynąć również dla osób, które chcą zadbać o swój mózg lub pomóc sobie w sytuacji gdy odczuwają na przykład przewlekły stres i zmęczenie. Tlenoterapia w takiej sytuacji może stać się swoistym treningiem mózgu, który wzmocni jego kondycję. 

 

Podczas seansu tlenoterapii więcej tlenu dostaje się do komórek nerwowych, dzięki czemu mogą one usprawnić swoje działanie, a nawet rozpocząć proces regeneracji organizmu.

Jeśli rozpoczniesz trening mózgu przez tlenoterapię, pamiętaj o urozmaiceniu swojej diety kwasami omega 3 i omega 6, które zwiększają półprzepuszczalność błon komórkowych. Dzięki temu tlen oraz inne substancje korzystne dla działania komórki mogą swobodnie przedostać się do jej wnętrza, a produkty przemiany materii są sprawnie usuwane na zewnątrz.

Korzystając z tlenoterapii, należy także zaopatrzyć się w antyutleniacze, na przykład zieloną herbatę, witaminę C, ponieważ podczas tlenoterapii, gdy wdychamy zwiększoną ilość tlenu, w większych ilościach produkują się także szkodliwe dla zdrowia wolne rodniki. Po seansie warto więc skorzystać z antyutleniaczy i napić się na przykład zielonej herbaty 🙂 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz