Puzzle skuteczne na bezsenność

Puzzle skuteczne na bezsenność

Poprzednio dzieliłam się z Wami wiedzą na temat wpływu długich podróży na nasz umysł i samopoczucie. Przybliżyłam też naukowe fakty wyjaśniające dlaczego, gdy po powrocie kładziemy się do łóżka, nie możemy wcale zasnąć. 

Dziś dowiecie się, co możecie zrobić, aby zaradzić bezsenności nie tylko po dalekiej podróży, ale też po ciężkim dniu pracy, gdy nie możecie uwolnić się od myśli analizujących minione sytuacje. 

Nie ma sensu kłaść się do łóżka, gdy nie chce się Wam spać, ponieważ niezwykle łatwo zacząć kojarzyć porę snu z bezsennością. Zauważyłam, że w walce z bezsennością nie pomaga również praca przy komputerze, słuchanie radia czy oglądanie telewizji. Narażamy w ten sposób swój umysł na kolejne wrażenia, co nie pomaga wcale zasnąć. 

Najlepiej przebywać poza sypialnią i zająć się czymś, co zaabsorbuje i uspokoi nasz umysł. Ja zwykle czytałam książki, jednak ostatnio wypróbowałam prostą i przyjemną metodę, którą przedstawił Jim Horne z Centrum Badań nad Snem Loughborough University i muszę stwierdzić, że jest bardzo skuteczna! 

Układanie puzzli w godzinach nocnych absorbuje umysł. Uwalniając od racjonalnych rozmyślań, pozwala się odprężyć i ułatwia zasypianie [źródło www.zdrowotne.pl]
Przekonałam się, że dobrym sposobem na walkę z bezsennością jest układanie puzzli. Wyszukanie niezliczonych kawałków układanki jest trudnym zadaniem, zwłaszcza w późnych godzinach, ale pomaga umysłowi oderwać się od innych rzeczy. Po pewnym czasie układania puzzli zaczynamy odczuwać senne znużenie, powieki dosłownie stają się coraz cięższe i w końcu możemy spokojnie zasnąć. Pamiętajmy też, by światło nie było zbyt ostre, najlepiej sprawdzi się nocna lampka. 

Stosuję tę prostą i przyjemną metodę zawsze, gdy po długiej podróży czy ciężkim dniu nie mogę zasnąć. Wiem, że jest skuteczna i dlatego polecam ją również Tobie! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright 2020 Mózg Aktywacja