Szybciej się starzejemy! Dowiedz się dlaczego

Szybciej się starzejemy! Dowiedz się dlaczego

We współczesnym świecie jesteśmy szczególnie narażeni na działanie estrogenów środowiskowych, które naśladują działanie hormonów płciowych przez co zaburzają ich działanie. Podłączają się one do receptorów estrogenowych w organizmie człowieka i blokują je. 

Estrogeny środowiskowe występują na przykład w produktach pielęgnacyjnych (szampony, kremy, fluidy do twarzy), środkach czystości, które używamy w domu, w butelkach, opakowaniach plastikowych oraz we wszelkim tworzywie syntetycznym. Są to takie substancje jak: organocholryny (występujące w plastikach, pestycydach), parabeny (znajdujące się w niemal wszystkich dostępnych produktach pielęgnacyjnych), ftalany (stosowane do zwiększenia elastyczności materiałów plastikowych). 

Na skutek działania estrogenów środowiskowych dziewczęta w nieprawidłowo szybkim tempie dojrzewają, a u mężczyzn zmniejsza się ilość plemników
Tego typu związki chemiczne są wszechobecne i nie możemy całkowicie kontrolować ich wpływu na nasz organizm. Możemy w pewnym zakresie ograniczyć ich oddziaływanie poprzez świadomy wybór produktów organicznych, niezawierających szkodliwych substancji, najlepiej w papierowych bądź szklanych opakowaniach. 

Ja już podjęłam wybór, by ograniczyć ilość tych substancji w moim życiu. Mam nadzieję, że i Ty zdecydujesz się podejmować zdrowsze wybory, które prowadzą do lepszej przyszłości nas wszystkich! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright 2020 Mózg Aktywacja