Dlaczego sztuka pełna jest golasów? – nowość PWN, która rozwija myślenie u dziecka

Dlaczego sztuka pełna jest golasów? – nowość PWN, która rozwija myślenie u dziecka

Pewnie dziś byłabym historykiem sztuki, gdyby ta książka trafiła w moje ręce, gdy byłam jeszcze dzieckiem! W nowości Wydawnictwa Naukowego PWN “Dlaczego sztuka pełna jest golasów”, na naszych oczach ożywają arcydzieła, przyciągają naszą uwagę i odsłaniają przed nami swoją naturę i tajemnice.

Propozycja Wydawnictwa PWN jest wyjątkowa, gdyż zagadnienia związane z historią sztuki przedstawia w formie zaskakujących i nierzadko podchwytliwych pytań, wraz z błyskotliwymi i przejrzystymi odpowiedziami.

uid_d450b925e5ad0948be7d904366300bb81485806751380_width_1357_play_0_pos_0_gs_0_height_943

Kim są postaci z obrazów?, Z jakich powodów artyści ciągle malują jabłka i pomarańcze?, Co sprawia, że dzieła sztuki są tak drogie? To przykłady pytań zawartych w książce – pobudzają one mózgi i rozwijają nawyk przenikliwego i błyskotliwego myślenia. A atrakcyjny wizualnie, prosty i przyjemny sposób wyjaśniania zagadnień związanych ze sztuką sprawia, że ta książka w szczególności jest skierowana do dzieci, których mózgi dopiero się kształtują. 

uid_48b7830f4cc1931b7120005c4a61ac6c1485805171954_width_700_play_0_pos_3_gs_0

Każda strona tej wyjątkowej książki zawiera wysokiej jakości reprodukcje arcydzieł oraz dodatkowe elementy graficzne, które przyciągają uwagę dziecka i utrzymują ją przez dłuższy czas – dzięki czemu rozwija się koncentracja dziecka i poprawia się zdolność zapamiętywania.

Lektura tej książki to także trening dla obu półkul mózgu – obrazy, z jakimi mamy kontakt na każdej stronie, pobudzają aktywność prawej półkuli mózgu, która odpowiada właśnie za za wizualny i twórczy aspekt myślenia. Natomiast zrozumiała treść, która pojawia się w odpowiedzi na pytanie, pobudza aktywność lewej półkuli – odpowiedzialnej za logiczne myślenie. Książka ta sprzyja także rozwojowi relacji i kształtowaniu pozytywnej więzi między dzieckiem a rodzicami, gdyż idealnie nadaje się do wspólnego czytania i zachęca do wspólnych zabaw – na przykład malowania! 

Z pełnym przekonaniem polecam tę książkę dzieciom, rodzicom i wszystkim, którzy chcą pozytywnie stymulować swoje mózgi feerią barw, kształtów, postaci czy zjawisk i w przystępnej formie zdobyć informacje na temat historii sztuki. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright 2020 Mózg Aktywacja