Trening mózgu online
dla dzieci, dorosłych i seniorów.

Psycholog online. Ocena neuropoznawcza. Badanie osobowości.
Ćwiczenia na pamięć i koncentrację oraz na inne funkcje mózgu.

Trenuj i rozwijaj mózg za pomocą efektywnych sesji online!

 

 

Witaj! 

Od lat interesuję się tym, w jaki sposób możemy usprawniać funkcjonowanie psychiczne. W czasie studiów na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego dowiedziałam się, że źródłem wszelkich problemów – depresji, zaburzeń osobowości czy dysfunkcji poznawczych jest nieoptymalnie działający mózg. Trening funkcji poznawczych usprawniający działanie mózgu jest szeroko stosowany na całym świecie w terapii zaburzeń depresyjnych, zaburzeń osobowości, a nawet schizofrenii. 

Ogromnie wiele więc w życiu każdego człowieka zależy od tego, w jakim stanie są jego funkcje poznawcze. Zagadnienie to wydało mi się na tyle intersujące, że postanowiłam rozpocząć w Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk wieloletnie badania nad funkcjonowaniem poznawczym człowieka we współczesnym świecie, które uwieńczone zostały doktoratem. Przedmiotem moich naukowych dociekań było odnalezienie czynników poznawczych oraz osobowościowych, które ułatwiają ludziom pracę w warunkach wielozadaniowości i umożliwiają w takich wielozadaniowych warunkach niestandardowe, twórcze myślenie.

Wychodząc naprzeciw społecznemu zapotrzebowaniu stworzyłam przyjazne miejsce Poradnię Neuropsychologiczną przy Klinice Zdrowia Psychicznego Metoda w Warszawie dla osób, które cierpią na dysfunkcje ośrodkowego układu nerwowego. Osoby, które zgłaszają się do mnie otrzymują profesjonalną pomoc neuropsychologiczną, w postaci specjalistycznej oceny neuropsychologicznej i neurorehabilitacji. W trakcie praktyki klinicznej kontaktowały  się ze mną osoby mające trudności w codziennym funkcjonowaniu – w tym rodzice z dziećmi, które doświadczają problemów w nauce, dorośli pracujący w stresujących warunkach i cierpiący na wypalenie zawodowe, czy też osoby starsze obawiające się demencji – z prośbą o ocenę stanu funkcji poznawczych i sformułowanie planu, który poprawi funkcjonowanie psychiczne. Ze względu na różne miejsca zamieszkania, a czasami na trudność z poruszaniem się i wychodzeniem z domu, wypróbowaliśmy video spotkania, a efekty tych sesji przeszły nasze najśmielsze oczekiwania!

Na skutek badania neuropsychologicznego i ukierunkowanej, dzięki niemu, indywidualnie terapii neuropsychologicznej (neurorehabilitacji) online nastąpiła znaczna poprawa wydolności poszczególnych funkcji mózgu, przez co osoby radziły sobie lepiej z codziennymi problemami w szkole, pracy, domu. Sprawdzenie w praktyce efektywności oddziaływań z zakresu terapii neuropsychologicznej (neurorehabilitacji) online skłoniło mnie do poszerzenia moich działań o trening mózgu online.

W oparciu o wiedzę naukową i kliniczną opracowałam unikalny program treningu mózgu, który jest skuteczny w warunkach online. Kieruję go – nie tylko dla tych osób z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego, jak do tej pory, ale dla wszystkich, którzy chcą ćwiczyć i rozwijać funkcje mózgu będące podstawą powodzenia w życiu i sprawnego funkcjonowania na co dzień. Serdecznie zapraszam więc na trening mózgu!

Copyright 2022 Mózg: Aktywacja!