Jak budować znaczące życie?

Jak budować znaczące życie?

W gąszczu literatury dotyczącej samorozwoju i samodoskonalenia można się niekiedy zagubić. Rynek oferuje nam zdecydowanie więcej niż jesteśmy w stanie przyswoić. W obliczu tak wielu możliwości wyboru warto kierować się jedną zasadą. Jest nią merytoryczność. Z tego właśnie względu chciałabym zwrócić Państwa uwagę na niezwykłą książkę traktującą o emocjach – źródle naszego dobrego samopoczucia, najwyższego szczęścia, jak i cierpienia. Ten kto rozumie swoje emocje i umie nimi efektywnie zarządzać ma wyższą jakość życia i jest życiowo bardziej sprawczy. Książka Zrozumieć emocje (Wyd. PWN) jest nowoczesnym podręcznikiem  i jednocześnie drogowskazem dla wszystkich, którzy chcą lepiej zrozumieć, skąd biorą się emocje, dlaczego emocje mogą sprawiać problemy, i w jaki sposób możemy je efektywnie regulować. Jednym słowem dla zainteresowanych rzetelną, metytoryczną wiedzą na temat zjawiska emocjonalności człowieka, szans i problemów jakie z niej wynikają. 

Siłą książki są różne spojrzenia na emocje:

  • Emocje jako podstawa relacji międzyludzkich
  • Kulturowe rozumienie emocji
  • Mechanizmy mózgowe i emocje
  • Rozwój emocji w dzieciństwie 
  • Emocje i myślenie
  • Zaburzenia emocjonalne w dzieciństwie i dorosłości 
  • Znaczące życie – świadome rozumienie emocji 

Zagadnienia obejmują więc nie tylko psychologię ale również psychiatrię, kognitywistykę, neuronaukę, biologię, genetykę, antropologię, ekonomię, socjologię, historię, filozofię. Autorzy podręcznika Zrozumieć emocje nawiązują do świadomości, że choć emocje pojawiają się w naszych mózgach i ciałach, to pośredniczą we wzajemnych relacjach z innymi ludźmi. Z tego względu można więc powiedzieć, że emocje tworzą gramatykę życia społecznego.

Wydanie, które prezentuję, w skupia się też na budowaniu więzi, przyjaźni, kluczowej roli przywiązania rodzic-dziecko dla prawidłowego rozwoju emocjonalnego. Czytelnik znajdzie też wiele wskazówek związanych z tworzeniem znaczącego życia opartego na umiejętności regulowania emocji w swoim życiu poprzez praktykowanie uważności. 

Czytaj też: Rusz głową! Gimnastyka mózgu dla dzieci  

Skorzystaj z rabatu 28% na zakup książki Zrozumieć emocje oraz innych książek z CAŁEJ półki PWN!

Hasło do rabatu: MOZGAKTYW

Rabat obowiązuje od 05.01. do 31.03.2024 r. Promocja nie dotyczy e-booków, audiobooków, outletu i pakietów książek.

 

Copyright 2022 Mózg: Aktywacja!