ATAmed Centrum tlenoterapii hiperbarycznej

ATAmed Centrum tlenoterapii hiperbarycznej

Tlenoterapia hiperbaryczna – odżywczy eliksir dla mózgu!
Czy wiesz o tym, że tlenoterapia hiperbaryczna podnosi aktywność twojego mózgu? Dzięki temu ty szybciej koncentrujesz się i myślisz, kojarzysz oraz zapamiętujesz nowe informacje. Badania naukowe wykazały, że regularne sesje w komorze hiperbarycznej pobudzają do działania komórki nerwowe (neurony) – dzięki czemu podnosi się ogólna sprawność twojego mózgu! Co więcej, sesje w komorze hiperbarycznej przyczyniają się do skutecznej regeneracji neuronów uszkodzonych np. na skutek urazu fizycznego mózgu, wylewu, udaru, stosowania niszczących mózg używek czy też degeneracji komórek nerwowych, która pojawia się wraz z wiekiem – na skutek Choroby Alzheimera czy Parkinsona. 

ATAmed

Zdjęcie 1 z 16

 

Sesje tlenoterapii hiperbarycznej są przełomem w leczeniu chorób cywilizacyjnych ponieważ oferują jedną z najskuteczniejszych obecnie form terapii. Korzystne efekty działania terapii są odczuwalne już po 10 sesjach! Przebieg terapii hiperbarycznej jest atrakcją – zwłaszcza dla najmłodszych i z pewnością można ją zaliczyć do ciekawego przeżycia! Polega na wdychaniu czystego tlenu w specjalnej komorze, w której panuje podwyższone ciśnienie (powinno wynosić co najmniej 1,4 ATA). Istnieją różne modele komór hiperbarycznych.

Centrum Rehabilitacji Hiperbarycznej (CRH) ATAmed w Warszawie dysponuje najnowszym modelem komory hiperbarycznej w Polsce, dzięki czemu sesja staje się atrakcyjnym i w pełni komfortowym przeżyciem, które niesie wymierne korzyści dla twojego zdrowia. Podczas gdy ty leżysz wygodnie w komorze hiperbarycznej i wdychasz czysty tlen w warunkach podwyższonego ciśnienia, możesz widzieć osobę, która towarzyszy ci podczas seansu (komora jest w części przeszklona) i rozmawiać z nią za pomocą specjalnego telefonu znajdującego się w komorze. Możesz również czytać gazetę, słuchać muzyki, rysować, rozwiązywać krzyżówki lub oglądać film z tabletu, w który wyposażona jest komora.

Komora hiperbaryczna dostępna w Centrum Rehabilitacji Hiperbarycznej ATAmed jest na tyle duża, że mogą zmieścić się w niej dwie osoby – np. mama z dzieckiem. Jest to szczególnie ważne w przypadku terapii tlenem hiperbarycznym u dzieci mających problemy z nauką i koncentracją, cierpiących na autyzm, ADHD czy zespół Aspergera. Sesje w komorze hiperbarycznej lepiej dotleniają mózg i skutecznie go regenerują, by przywrócić mu bardziej efektywne działanie. Dlatego też dzieci korzystające z sesji odnoszą duże korzyści i trwale poprawiają swoje zdrowie.

Dodatkowo jednak terapia tlenem hiperbarycznym jest skuteczna w leczeniu: zaburzeń potencji, niepłodności u kobiet, chorób skóry (trudno gojące się rany, trądzik, łuszczyca), zatruć używkami (alkohol, nikotyna, środki psychoaktywne), reumatyzmu, przewlekłego bólu i zaburzeń nastroju (niepokój, smutek, depresja). Z seansu w nowoczesnej komorze hiperbarycznej można skorzystać w Centrum Rehabilitacji Hiperbarycznej przy ul. Siennej 72A w Warszawie. Czas pojedynczej sesji tlenoterapii wynosi 45 minut. Więcej informacji na temat korzyści płynących z tlenoterapii hiperbarycznej oraz seansów znajdziesz na stronie: www.atamed.com.pl, www.facebook.com/AtamedCentrumHiperbaryczne lub pod nr: 22 100 47 11.

Zobacz jak od środka wygląda seans tlenoterapii hiperbarycznej: 

Copyright 2022 Mózg: Aktywacja!