Dieta dla mózgu – Jedz jak geniusz!

Dieta dla mózgu – Jedz jak geniusz!

Dieta dla mózgu – Jedz jak geniusz!

Liczne badania naukowe dowodzą, że możesz mieć wpływ na aktywność swojego mózgu! Dzięki wprowadzeniu prostych zasad dietetycznych poprawsz swoją pamięć i koncentrację, a nawet zminimalizujesz ryzyko choroby neurodegeneracyjnej.

O tym wszystkim dowiesz się z książki Maxa Lugavere Jedz jak geniusz. Bądź mądry, szczęśliwy, bardziej wydajny. 

Zazwyczaj jeśli jakiś problem nie dotyka ciebie osobiście, wystarczą ci ogólne informacje na jego temat. Zupełnie inaczej jest w sytuacji, gdy skutki problemu – na przykład choroby, uderzają bezpośrednio w ciebie lub twoich bliskich. Taka sytuacja zachęca do poszukiwania większej liczby informacji, skłania do prób głębszego wyjaśnienia, skąd mógł wziąć się ten problem i jakie są sposoby, aby sobie z nim radzić.

Nie ominęło to Maxa Lugavere. Gdy po dłuższym okresie dziwnych zachowań obserwowanych u jego matki, zdiagnozowano u niej demencję, Max zawiesił swoją udaną karierę medialną, aby dowiedzieć się wszystkiego, co mógł o zdrowiu mózgu i poprawie jego wydajności. Robił to wszystko, aby lepiej zrozumieć stan swojej matki.

Jedz jak geniusz! 

Przez ponad pół dekady poszukiwał informacji na temat związku diety ze stanem zdrowia mózgu. Zapoznał się praktycznie ze wszystkim co możliwe w tej kwestii.

Artykuły naukowe, wyniki z badań, wnioski z rozmów przeprowadzonych z czołowymi naukowcami i klinicystami z całego świata – wszystko to zaowocowało istotnymi wnioskami i znalazło swój wyraz w formie przystępnej dla odbiorcy. Tak powstał  świetny, merytoryczny przewodnik po optymalizacji zdrowia mózgu – książka Jedz jak geniusz.

Każdy, kto zapozna się z informacjami zawartymi w książce Jedz jak geniusz! będzie wręcz zaskoczony, w jak ogromnym stopniu wybory żywieniowe i styl życia kształtują funkcje poznawcze mózgu!

Posłuchaj też: Jedz jak geniusz – Max Lugavere – fragment książki

Energia i zdrowie dla mózgu

Autor książki potwierdza, że podstawą diety zdrowej dla mózgu, która wywiera wpływ ochronny na ten narząd, są niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (zawarte w oliwie z oliwek, awokado czy w surowych rybach), których wciąż brakuje w naszej diecie, mimo że wiele się już mówi o konieczności ich spożywania.

Podobnie jest z antyutleniaczami – mózg jest bardzo wrażliwy na reaktywną formę zużycia powodowaną przez wolne rodniki – substancja antyutleniająca, która jako jedna z niewielu, jest w stanie przeniknąć przez barierę krew-mózg i zniwelować działanie wolnych rodników, zawarta jest w borówkach. I tutaj jest podobnie – doniesienia naukowe potwierdzają, iż są one zdrowe dla mózgu. Borówki występują nawet pod nazwą superpokarmu dla mózgu, ale tak naprawdę niewiele osób decyduje się, aby spożywać je regularnie. W badaniach naukowych nad usprawnianiem funkcji poznawczych,  przedstawionych przez Maxa, borówki wystąpiły nawet w roli suplementu, który podawano przez 12 tygodni z pozytywnym dla odmłodzenia mózgu skutkiem! 

Obejrzyj też: Dieta dla mózgu GORZKA CZEKOLADA 

Max Lugavere twierdzi, że w kwestii zdrowia mózgu, żyjemy w kryzysie energetycznym. Zasilamy mózg tym, co tak naprawdę przynosi tylko chwilowy wzrost energii, a na dłuższą metę okrada mózg i cały organizm z energii, i zdrowia. Tym samym autor podważa sens niektórych zwyczajów żywieniowych, na przykład jedzenia płatków z mlekiem na śniadanie.

Zachęcam ciebie do zapoznania się z książką Jedz jak geniusz i wynikami pionierskich badań nad: 

  • zapobieganiem demencji
  • optymalizacją funkcji poznawczych i emocjonalnych
  • eliminacją mgły mózgowej 
  • odmłodzeniem mózgu 

Czytaj też: 

Dieta dla mózgu – co jeść, aby mieć zdrowy mózg? 

Jedzenie, które uzależnia

Dieta dla mózgu – substancje pobudzające mózg

 

Copyright 2022 Mózg: Aktywacja!