Wyzwanie stoika – nowość wydawnictwa Insignis

Wyzwanie stoika – nowość wydawnictwa Insignis

Współcześnie każdy z nas poszukuje sposobów na poprawę jakości życia. Okazuje się, że można skorzystać z mądrości starożytnych stoików – Marka Aureliusza, Seneki, Epikteta, aby zmienić życie na lepsze. Obserwując światowe trendy dotyczące tak zwanego lifestyle – stoicyzm zaczyna wypierać inną technikę poprawiającą jakość życia, a mianowicie mindfulness. Jak wypracowane przez starożytnych stoików techniki mogą pomóc w zmaganiu się z codziennymi problemami w naszych czasach?

Autor książki “Wyzwanie stoika” – William B. Irvine jest profesorem filozofii i wyjątkowy sposób łączy spostrzeżenia starożytnych filozofów z wynikami najnowszych badań psychologicznych. W rezultacie tego połączenia oferuje Czytelnikowi prostą, a przy tym niezwykle skuteczną strategię radzenia sobie z nieoczekiwanymi wyzwaniami, które stawia przed nami codzienność. Stoicki sposób radzenia sobie z wyzwaniami sprawdza się w przypadku uciążliwych, ale drobnych, jak utknięcie w korku albo na lotnisku, ale także poważniejszych, na przykład doświadczenie śmierci bliskiej osoby czy utrata pracy.

Stoicy odkryli, że myślenie o wyzwaniach i trudnościach jak o swoistych próbach charakteru może radykalnie zmienić nasze nastawienie i reakcję. Dzięki „Wyzwaniu stoika” można dowiedzieć się, jak przekształcać komplikacje w możliwości i dlaczego w ten sposób możemy się stać silniejsi, spokojniejsi i bardziej odporni psychicznie.

Wyzwanie stoika” to pełna przemawiających do wyobraźni przykładów i anegdot, a przy tym błyskotliwie napisana książka i świetna lektura dla każdego, kto w stresującej codzienności poszukuje równowagi, szczęścia i lepszej jakości życia.

Copyright 2022 Mózg: Aktywacja!