Wszystko o mózgu na Cogninet Maratonie Mózgu

Wszystko o mózgu na Cogninet Maratonie Mózgu

Twój mózg też może być fit! To nie żart! Ćwiczymy z zapałem nasze ciała, a zapominamy o zdrowiu mózgu. Jeśli o niego nie zadbamy i nie będziemy pamiętać o jego potrzebach, może się zdarzyć, że mózg zacznie niedomagać. A to może mieć wpływ na pogorszenie kondycji całego organizmu.

O tym, jak dbać o mózg, aby zachować jego zdrowie, dowiecie się podczas Cogninet Maratonu Mózgu, który odbywa się w dniach od 15 do 17 kwietnie w Atlas Arenie Łódź.

IMG_1807

Zapraszam wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o mózgu, jego działaniu i sposobach monitorowania jego pracy. Zarówno na dzieci, jak i dorosłych czeka mnóstwo interaktywnych atrakcji, które pobudzają mózg do działania!

IMG_1831Każdemu, kto odwiedzi Strefę Mózgu w Atlas Arenie, opowiem o mózgu. Warto wiedzieć, jak mózg działa, bo to on wszystkim steruje, począwszy od koordynacji każdego ruchu, poprzez wszystko, co wiąże się z aktywnością intelektualną, steruje non stop wszystkimi procesami, zachodzącymi w naszym organizmie.

Niby o tym wiemy, a jak nas zapytać, czy o siebie dbamy, to mówimy o sercu, kondycji, ruchu, zdrowym jedzeniu. Mózg jakoś nie przychodzi nam do głowy, nie kojarzy nam się z tym, że też wymaga ćwiczeń. Czas to zmienić 🙂

IMG_2081_resize

Zdrowie mózgu – trening mózgu

Pamiętaj o tym, że mózg lubi wszelkie wyzwania intelektualne! Zagadki, krzyżówki, rebusy, sudoku, tangramy… To wszystko czeka na was w Atlas Arenie Łódź!

IMG_1903

Przyjdźcie do nas i sprawdźcie, czy wasze mózgi poradzą sobie z wyzwaniem!

Zdrowie mózgu – dieta dla mózgu

Należy też pamiętać o tym, że to, co trafia na nasz talerz, ma ogromne znaczenie dla efektywności pracy mózgu. Regularne posiłki, odpowiednia ilość białka, które lubi mózg, pożywienie bogate w witaminy z grupy B, nienasycone kwasy tłuszczowe, mikroelementy, takie jak żelazo, potas, wapń, magnez, cynk, lecytyna, antyoksydanty, którymi są witaminy A, E, C, warzywa i owoce. Tak w telegraficznym skrócie wygląda to, co „smakuje” mózgowi.

Alicja_nagranie_0010

Podczas Maratonu Mózgu można także wypróbować kompletnego, wysokobiałkowego napoju odżywczego Resource, który może stanowić uzupełnienie diety zdrowej dla mózgu.

Zdrowie mózgu – monitorowanie funkcji mózgu

W trosce o zdrowie mózgu, trzeba też regularnie sprawdzać jego kondycję. Nie chodzi o jakieś skomplikowane badania – wystarczy co kilka tygodni wykonać prosty test, na przykład używając aplikacji CogniCare. To zestaw prostych zadań, gier, służących do oceny funkcji kognitywnych mózgu. Wyniki poszczególnych testów trzeba ze sobą porównywać – jeśli będą coraz gorsze w dłuższym czasie, to sygnał by skonsultować się ze specjalistą. Aplikacja może też być pomocna w kontroli stanu mózgu osób cierpiących na choroby neurodegeneracyjne.

IMG_4310

Odwiedź Cogninet Maraton Mózgu, dowiedz się najważniejszych rzeczy o mózgu i sprawdź czy masz mózg na medal!!!

IMG_4529_resize

 

Copyright 2022 Mózg: Aktywacja!