Trening mózgu – odmładzanie mózgu

Trening mózgu – odmładzanie mózgu

TENING MÓZGU – ODMŁADZANIE MÓZGU

Trening mózgu – odmładzanie mózgu. Każdy z nas chce do przez długi czas cieszyć się sprawnie działającym mózgiem. Okazuje się, że jest kilka sposób, które odmładzają mózg. Codzienne czytanie książek, picie surowych soków bogatych w antyutleniacze i regularne ćwiczenia fizyczne. To sposoby, które pomagają zachować sprawność mózgu. 

Obejrzyj też: Jak zachować młody mózg?

Trening mózgu – odmładzanie mózgu: czytanie książek opóźnia proces starzenia mózgu

Naukowcy z Uniwersytetu Rusha w Chicago wykazali, że mózgi osób po 55. roku życia, które co roku przez 6 lat regularnie czytały książki, czasopisma i ćwiczyły umysł na różne sposoby, starzały się o 15 procent wolniej w porównaniu do pozostałych. Okazało się również, że nie tylko ćwiczenia umysłowe spowalniają starzenie mózgu. Utrzymanie prawidłowej masy ciała, picie soków z surowych warzyw i owoców, ćwiczenia aerobowe to również nasi sprzymierzeńcy na drodze do dobrej kondycji umysłowej przez długie lata!

Czytaj też: Trening mózgu, czyli ćwiczenia na koncentrację 

Obejrzyj też: Trening mózgu – GRY LOGICZNE 

Trening mózgu – odmładzanie mózgu: pij surowe soki

Natalia Rose, certyfikowana dietetyczka kliniczna i twórczyni detoksykacyjnej diety z surowego jedzenia dowodzi, że wybierając tylko naturalne produkty jesteśmy zdrowsi i wyglądamy lepiej. Rekomenduje ona codzienne picie surowych soków dla zdrowia organizmu i utrzymania młodzieńczego wyglądu. Picie soków z surowych warzyw i owoców oczyszcza organizm i zwalcza wolne rodniki.

Wolne rodniki niszczą mózg 

Mózg jest szczególnie wrażliwy i podatny na uszkodzenia wywołanie działaniem wolnych rodników. Naukowcy podkreślają, że ta forma bioelektrycznego zużycia tkanki nerwowej wywołanej przez wolne rodniki naraża mózg na szybsze starzenie w porównaniu do innych organów. 

Pice surowych soków, a więc dieta bogata w antyoksydanty pomaga zwalczać szkodliwe dla mózgu. W sokach z surowych warzyw i owoców znajduje się mnóstwo antyoksydantów redukujących poziom wolnych rodników. Dzięki temu obniża się ryzyko powstawania stanów zapalnych, które prowadzą do ciężkich chorób (np. nowotwory).

Soki z surowych warzyw i owoców najlepiej przygotowywać codzienne w sokowirówce. Jednak wszystkie naturalne, pasteryzowane soki bez konserwantów, które możemy kupić w sklepie, są rewelacyjnym wsparciem tej naturalnej diety detoksykacyjnej. Jest to ważne dla osób zapracowanych, ponieważ co rano nie trzeba poświęcać czasu, by przygotować naturalny sok w wyciskarce. Najważniejsze jednak, by wybierać wyłącznie naturalne produkty.

Czytaj też: Dieta dla mózgu – co jeść, aby mieć zdrowy mózg?

Obejrzyj też: Dieta dla mózgu – GORZKA CZEKOLADA

Czy wiesz, że….

Ćwiczenia aerobowe regenerują mózg!

Ćwiczenia aerobowe mogą uchronić nasz mózg przed szkodami wywołanymi przez różne czynniki niszczące tkankę nerwową. Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego badali, w jaki sposób regeneruje się mózg zniszczony przez chorobę alkoholową. Wcześniej dowiedziono, że nawet niewielka ilość alkoholu wywołuje uszkodzenia i zaburzenia pracy hipokampu – struktury naszego mózgu odpowiadającej m.in. za zdolność do pamiętania. Badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego wykazali, że regularne ćwiczenia aerobowe na przykład bieganie, jazda na rowerze, skoki na trampolinie równoważą regenerację mózgu ze szkodami powstałymi na skutek niezdrowego stylu życia. Tym sposobem mamy kolejny dowód na to, że dzięki ćwiczeniom można zachować nie tylko piękne i zdrowe ciało, ale też zregenerować mózg!

 

Copyright 2022 Mózg: Aktywacja!